W dniu 22.kwietnia 2012 o godzinie 900 w salach Gimnazjum i Zespołu Szkół Technicznych rozpoczął się coroczny halowy Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Burmistrza Poniatowej. Organizator, czyli Ośrodek  Sportu i Rekreacji w Poniatowej otrzymał zgłoszenia do udziału w turnieju od 12 drużyn z naszej i okolicznych gmin. Zgłosiły się drużyny z Koloni Wojciechów, Wojciechowa, Nałęczowa, Chodla, Kowali, Opola Lub. i Poniatowej.

Zespoły podzielono na dwie grupy eliminacyjne, w których grano systemem “każdy z każdym”. Wszystkie pojedynki turnieju sędziowali Telimena Sarna i Henryk Bilski.

Następnie w Sali Gimnazjum rozegrano pojedynki o zajęcie kolejnych miejsc w turnieju.

O godzinie 1630 znane już były wszystkie rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Poniatowej zdobyła drużyna “NOVI” z Opola Lub, która zagrała w następującym składzie: Kacper Zarzycki (kapitan), Mateusz Gabriel, Karol Łoza , Bartłomiej Łoza, Marcin Sobieszek, Albert Iwaniak  i Michał Sobieszek.

Miejsce drugie przypadło drużynie OLDBOYÓW z…………. Drużyna ta zrobiła od poprzedniego roku znaczące postępy i w roku przyszłym będzie z pewnością mieć duże szanse na wygranie tego turnieju . Oldboye zagrali w składzie: Andrzej Gasiński – Chodel (kapitan), Jerzy Walczak, Krzysztof Walczak – Nałęczów, Henryk Turbiarz – Żyżyn, Henryk Karaś – Świdnik, Lech Kowalski – Milejów, Włodzimierz Łukasiewicz – Nałęczów.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna DRYAM TEAM. O zajęciu medalowego miejsca zadecydowało doświadczenie tej drużyny, która rozegrała mecz z drużyną OSP – Kol. Wojciechów i po zaciętym meczu wygrała 2:1. Ubiegłoroczny tryumfator Turnieju zagrał w składzie: Karol Pomorski (kapitan), Tomasz Rola, Maciej Bakalarz, Grzegorz Telejko, Daniel Błaszczyński, Mateusz Świst, Rafał Wójcik.

Czwarta lokata przypadła gościom z Koloni Wojciechów – drużynie OSP. Niewiele jej brakło do zakwalifikowania się do meczu finałowego, gdyż z drużyną Oldboyów przegrała bardzo nieznacznie i dosyć pechowo. Drużyna OSP zagrała w składzie: Grzegorz Ochnik, Michał Podstawka, Dawid Bartoszcze , Piotr Mirosław, Mateusz Berliński, Radosław Stachyra, Łukasz Czech, Jakub Romanowski.

Wręczenia pucharów i medali zwycięskim drużynom, dokonał Zastępca Burmistrza Poniatowej Krzysztof Zubrzycki.

Była to kolejna impreza sportowa rozegrana w Poniatowej, którą zorganizował poniatowski OSiR, kierowany przez Henryka Bilskiego.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować: Dyrektorowi ZST w Poniatowej za przygotowanie i udostępnienie sali gimnastycznej, Dyrektorowi Gimnazjum w Poniatowej za przygotowanie i udostępnienie sali gimnastycznej, oraz przygotowanie posiłku dla drużyn uczestniczących w Turnieju. Serdecznie dziękujemy w imieniu zawodników.

Zapraszamy za rok.

 

Kategorie: Archiwalne posty

Language
Skip to content