Doskonałe informacje dla wielu sołectw z naszej Gminy!
Otrzymaliśmy środki z Polskiego Ładu m.in. na budowę świetlic w Plizinie, Kocianowie i Wólce Łubkowskiej oraz modernizację obiektów kulturalnych w pozostałych sołectwach.
Będą również inwestycje drogowe.
O szczegółach inwestycji przeczytacie Państwo w poniższym tekście.
Miło nam poinformować o kolejnych środkach pozyskanych przez Gminę Poniatowa na łączną kwotę 9 420 000,00 złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja VIII, które zostaną przeznaczone na realizację niezwykle ważnych inwestycji na obszarze gminy.
W ramach inwestycji pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w Gminie Poniatowa” zostanie wykonany następujący zakres prac: przebudowa ulic Harcerskiej i Targowej w Poniatowej; budowa zatok parkingowych przy ulicy Szkolnej w Poniatowej; przebudowa dróg gminnych nr 108069L i 108077L w obrębie Henin oraz nr 108043L w miejscowości Kocianów, gmina Poniatowa; przebudowa dróg nr 2242L i 2618L polegająca na budowie chodników dla pieszych przy drogach.
Kwota dofinasowania powyższych inwestycji: 1 500 000,00 złotych.
W ramach inwestycji pn. „Budowa i modernizacja budynków użyteczności publicznej pełniących funkcje infrastruktury kulturalnej i sportowej Gminy Poniatowa” zostaną zrealizowane następujące działania:
budowa budynku zaplecza sportowego przy boisku piłkarskim przy ul. 11 Listopada w Poniatowej;
– budowa świetlic wiejskich w miejscowościach: Plizin, Wólka Łubkowska i Kocianów;
– modernizacja świetlic i wiejskich obiektów infrastruktury kulturalnej w miejscowościach: Obliźniak, Szczuczki Kolonia, Spławy, Dąbrowa Wronowska, Kowala Pierwsza, Kraczewice Prywatne, Niezabitów, Poniatowa i Zofianka.
Kwota dofinansowania inwestycji: 7 920 000,00 złotych.

Cieszymy się bardzo nas powyższa informacja ponieważ nowy budynek zaplecza sportowego przy boisku z nawierzchnią sztuczną jest odpowiedzią na rosnące zainteresowaniem naszym miastem oraz obiektami, którymi dysponujemy. Pozwoli w pełni korzystać z boiska oraz dodatkowo wzbogaci ofertę o bazę noclegową oraz rekreacyjną.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Language
Skip to content