W dniu 05.01.2020 r. (niedziela) na Orliku 2 przy ul. Kraczewickiej 31 w Poniatowej, odbyły się finały VIII Edycji Zimowej Ligi Orlika 2019 organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej, która trwała od 15.12.2019 r.
Do Zimowej Ligi Orlika przystąpiło dziewięć drużyn, które zagrały w dwóch grupach A i B.
Grupa A:
Bobry Karczmiska
Czarni Puszno
Draco Kowala
Młodzi- Trzeźwi
Poraj Kraczewice,
Grupa B:
Rycerze Kipera
Rycerze Gaika
Sygnał Chodel
Poniatowa Wieś
Po rozgrywkach grupowych, do półfinału zakwalifikowały się drużyny: Bobry Karczmiska, Czarni Puszno, Rycerze Kipera i Rycerze Gaika. W grupie A bezpośredni pojedynek Draco Kowali i Czarnych Puszno zadecydował o awansie tej drugiej.
W półfinałach drużyny grały na krzyż: 1 miejsce z grupy A (Bobry Karczmiska) z 2 miejscem z grupy B (Rycerze Gaika):1:6 i 1 miejsce z grupy B (Rycerze Kipera) z 2 miejscem z grupy A (Czarni Puszno):6:3. O III miejsce walczyły: Rycerze Gaika i Czarni Puszno, gdzie Czarni Puszno przegrali z Rycerzami Gaika 4:8. W meczu o 1 miejsce, zagrali Rycerze Kipera z Bobrami Karczmiska. Wygrali Rycerze Kipera wynikiem 10:3.
DymZwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne uzbierane z wpłat wpisowych. Drużyna Czarni Puszno również dostała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę- niespodziankę ufundowaną przez OSiR Poniatowa- darmowe wejście na krytą pływalnię oraz saunę dla całej drużyny.
Specjalne wyróżnienie otrzymali: Adrian Popiołek, który został Królem Strzelców oraz Michał Tomczyk- Najlepszy Bramkarz. Obydwaj wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki.
Wszystkich uczestnikom dziękujemy za udział w, tradycyjnej już, Zimowej Lidze Orlika. To była wspaniała dawka piłki nożnej. Mamy nadzieję, że w następnej Lidze weźmie udział więcej drużyn z naszego powiatu oraz sąsiednich gmin.
Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza!

Kategorie: Archiwalne posty

Language
Skip to content