“Sportowa Poniatowa”- oficjalne otwarcie kąpieliska “W Dolinie 10. Stawów”
2 lipca 2022 r., TVP3 Lublin nadawała na żywo relację z rozpoczęcia wakacji i otwarcia sezonu kąpielowego przy zalewie miejskim w Poniatowej.
Na plaży w Dolinie Dziesięciu Stawów z oficjalnym powitaniem i zaproszeniem dla mieszkańców i odwiedzających nas gości wystąpili burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniatowej Barbara Burzyńska. Informacje o inwestycji w Parku Miejskim i powstaniu nowego kąpieliska przedstawiła kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Poniatowej Lidia Kuna, a o ofercie turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów, w tym Gminy Poniatowa opowiedział dyrektor biura LOT KLW Wiesław Czerniec. Agnieszka Kida zwróciła uwagę na zasady korzystania z otwartych akwenów oraz opowiedziała o bezpieczeństwie plażowiczów, a ratownicy z OSiR zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Następnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Kraczewice pod opieka Adama Komy zaprezentowała czynności ratownicze pierwszej pomocy. O formach aktywności sportowej w Poniatowej opowiedzieli:
– trener klubu sportowego Kamil Witkowski o awansie MKS Stal Poniatowa do IV ligi,
– Krystian Czopek o osiągnięciach i stylach walki w boksie i kickboxingu,
– prezes MKS Stal Poniatowa Janusz Jakubczyk o młodzieżowej grupie siatkarskiej,
– Radosław Mroczkowski o siatkówce old-boyów.
Ofertę Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, jako jednej z wielu atrakcji powiatu, przedstawił starosta opolski Dariusz Piotrowski. Zaprosił także wszystkich oglądających do udziału obchodach jubileuszu 130-lecia utworzenia NKW, które przypadają na dzień 3.07.2022 r.
W programie zaprezentowano również pokazy pływania na sucho oraz pokazy układu tanecznego Cheerleaderek!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Language
Skip to content