“Małe miasteczko – ogromne marzenia i możliwości”
W branżowym półroczniku “Boiska i stadiony” (nr 1(31)2024) pojawił się artykuł o naszej inwestycji – stadionie ze sztuczną nawierzchnią, który został otwarty w ubiegłym roku.
W tekście możemy przeczytać m.in. o historii tego miejsca – od treningów i sparingów na żwirowej nawierzchni w latach 80. klubu piłkarskiego MKS Stal Poniatowa, następnie trawiastą murawę, aż po stan obecny – boisko ze sztuczną nawierzchnią. Pomysł na utworzenie infrastruktury pojawił się już ponad 10 lat temu m.in. wśród poniatowskich działaczy sportowych na czele z prezesem klubu Stal Poniatowa Januszem Jakubczykiem. W 2021 r., dzięki zaangażowaniu burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka, Radnych Rady Miejskiej, zaplanowano inwestycję w budżecie gminnym. Ostatecznie w lutym 2022 r. po wyborze wykonawcy, podpisaniu umowy przez pana Burmistrza, obiekt został odebrany i oddany do użytku w lipcu 2023 r. W budżecie na rok 2024 r. zaplanowano dalszą rozbudowę tego miejsca polegającą na budowie zaplecza sportowego, który będzie posiadał szatanie, siłownie, salę konferencyjną, magazyn, spikerkę i pokoje dla ok. 40 osób. Boisko i zaplecze ma służyć głównie mieszkańcom i lokalnym klubom sportowym, ale również planuje się w sezonie styczeń – marzec wynajmować je podmiotom zewnętrznym. Nowa inwestycja pozwoli stworzyć kompleksową ofertę zapewniającą klubom sportowym prowadzenie treningów z zapewnieniem miejsca noclegowego.
Jak czytamy w magazynie: “Nowoczesny obiekt, w połączeniu z pozostałym zapleczem sportowym, atrakcjami rekreacyjno-turystycznymi oraz przepięknym położeniem w otoczeniu lasów i Doliny 10 Stawów, może być prawdziwą atrakcją dla klubów piłkarskich z całej Polski.” Na to liczymy i w tym kierunku właśnie działamy.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Language
Skip to content