W dniu 19 kwietnia 2015 o godzinie 9.00 w salach Gimnazjum i Zespołu Szkół Technicznych rozpoczął się coroczny halowy Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Burmistrza Poniatowej. Organizator, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej otrzymał zgłoszenia do udziału w turnieju od 6 drużyn z naszej i okolicznych gmin. Zgłosiły się drużyny z , Wojciechowa,  Chodla, Niedrzwicy i Poniatowej.
Zespoły podzielono na dwie grupy eliminacyjne, w których grano systemem “każdy z każdym”. Wszystkie pojedynki turnieju sędziowali Daniel Piłat i Henryk Bilski.
Następnie w Sali Gimnazjum rozegrano pojedynki finałowe.
O godzinie 1500 znane już były wszystkie rozstrzygnięcia. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Poniatowej przypadło drużynie z Strażak Wojciechów która w meczu finałowym pokonała Dream Team 2:0. Miejsce drugie przypadło drużynie DREAM TEAM. który zagrał w składzie: Karol Pomorski (kapitan), Grzegorz Telejko, Daniel Błaszczyński, Kacper Zarzycki, Tomek Gajewski, Adrian Pyda .
Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KS Niedrzwica o zajęciu medalowego miejsca zadecydowało doświadczenie tej drużyny, która rozegrała mecz z drużyną Nauczycieli z Poniatowej i po zaciętym meczu wygrała 2:0.
Czwarta lokata przypadła Nauczycielom -. Drużyna zagrała w składzie: Mirek Mroczkowski, Paweł Jaźwiński, Jan Nowomiejski, Wojciech Waśko, Tomasz Bednarz, Andrzej Wójcik, Jacek Kiraga i Radek Mroczkowski .Wręczenia pucharów i statuetek zwycięskim drużynom, dokonał Burmistrz Poniatowej Mirosław Wyroślak.
Była to kolejna impreza sportowa rozegrana w Poniatowej, którą zorganizował poniatowski OSiR.
Po wręczeniu nagród drużynom startującym w Turnieju odbyło się wręczenie okolicznościowych statuetek dla byłych siatkarzy RKS STAL Poniatowa którzy ukończyli 70 lat. Był to Bogdan Zarzycki i Jan Brzozowski który nie dotarł na wręczenie z powodów rodzinnych i otrzyma pamiątkowa statuetkę w innym terminie.
Na zakończenie chcielibyśmy podziękować: Dyrektorkom Zespołu Szkół i Gimnazjum w Poniatowej za przygotowanie i udostępnienie sali gimnastycznej. Serdecznie dziękujemy w imieniu zawodników.

Zapraszamy za rok
Henryk Bilski.

turniej siatkówki o puchar Burmistrza 19.04.15 014-001  turniej siatkówki o puchar Burmistrza 19.04.15 016turniej siatkówki o puchar Burmistrza 19.04.15 015 turniej siatkówki o puchar Burmistrza 19.04.15 003

Kategorie: Archiwalne posty

Language
Skip to content