KOMUNIKAT
Uprzejmie informujemy, że od jutra, 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r., w godzinach 10:15- 18:00 otwarte będzie nowe kąpielisko
                             ▶️“W Dolinie 10. Stawów” ◀️
zlokalizowane na stawie w centrum Poniatowej, od strony parku miejskiego.
W skład kąpieliska wchodzi:
STREFA DLA OSÓB NIEUMIEJĄCYCH PŁYWAĆ- pierwsza strefa kąpieliska przeznaczona dla osób nieumiejących pływać o maksymalnej dopuszczalnej głębokości 1,2 m od poziomu lustra wody. Strefa wyznaczona bojami (pływami) w kolorze czerwonym.
STREFA DLA OSÓB UMIEJĄCYCH PŁYWAĆ – druga strefa kąpieliska przeznaczona dla osób umiejących pływać. W tej strefie znajdują się pompowane wodne tory przeszkód: duży i mały.
STREFA BRODZIK DLA DZIECI- trzecia wewnętrzna strefa kąpieliska zaprojektowana dla dzieci jako przestrzeń brodzika. Zaprojektowana na maksymalną głębokość 0,3 m od poziomu lustra wody. Strefę odgrodzoną panelowym opłotowaniem wg. opisu materiałowego w projekcie.
PLAŻA -obszar piaszczysty utworzony w obrębie istniejącego brzegu oraz nadsypany na długość mniejszą niż 10 m w głąb obszaru akwenu. Plaża posiada trzy dojścia: od strony wschodniej, centralnej i zachodniej. Dojścia od strony centralnej i zachodniej zaprojektowane zostały jako element plaży o szerokości 4 m, styczny bezpośrednio z aleją spacerową. Dojścia stanowią element kąpieliska i plaży, stąd nawierzchnia została zaprojektowana jako piaskowa. Dojścia dzięki swojej lokalizacji, zapewniają najkorzystniejsze funkcjonalne i kompozycyjne zejście do granicy brzegowej. Dodatkowo plaża posiada utwardzoną część leżakową – trawiastą o nieznacznym spadku, styczną do alei spacerowej.
Korzystanie z kąpieliska i torów przeszkód będzie BEZPŁATNE😊
Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa, a zwłaszcza najmłodszych oraz aby maksymalnie wykorzystać piękną i słoneczną aurę początku wakacji kryta pływalnia będzie nieczynna od 25 czerwca do 05 lipca 2022 r.
Oczywiście, w przypadku niepogody, kryta pływalnia będzie dla Państwa udostępniona, o czym poinformujemy w oddzielnym poście oraz na stronie internetowej.
Mamy również dla Państwa bardzo dobrą informację: w przyszłym roku planowana jest rozbudowa i modernizacja krytej pływalni sfinansowana z pozyskanych środków z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład!
W ramach projektu planowana jest przede wszystkim przebudowa i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych zaplecza szatniowo- sanitarnego i hali basenowej oraz wykonanie dodatkowych atrakcji (m.in. zjeżdżalnia, jacuzzi, dodatkowa sauna) dodatkowe atrakcje.
Aktualnie, trwa inwentaryzacja obiektu w celu ustalenia ostatecznych rozwiązań i kosztów inwestycji.
Jesteśmy dla Państwa, słuchamy Waszych oczekiwań i zmieniamy się dla Państwa, tak aby dostosować swoją ofertę do jak najszerszego grona użytkowników!
Ze sportowym pozdrowieniem!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Language
Skip to content